Wykroczenia związane z narkotykami

#2016-10-20 06:07:05 

little_princes

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Katowice

Wiek: 35

Witam. Interesują mnie kwestie związane z narkotykami, a mianowicie handel nimi. Nie jestem osobą uzależnioną od narkotyków, natomiast w moim otoczeniu znajdują się właśnie takie osoby i chciałabym ich pomóc, jeśli okaże się iż mam taką możliwość Czy handel narkotykami to jedyne przestępstwo podlegające karze? Mój przyjaciel ma problemy z narkotykami i pomagając jemu chciałabym być świadoma, żeby w razie czego uchronić go od odsiadywania wyroku. A taką właśnie przyszłość mu wróżę, jeśli nie porzuci swojego nałogu. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i mam nadzieję, że ktoś mnie potraktuje poważnie i tym samym mi pomoże.
#2016-10-20 06:33:06 

Kasia

Użytkownik

Posty: 48

Skąd: Wrocław

Wiek: 24

Narkotyki same w sobie są złe, choć to oczywiście leży w kwestii moralnej każdego człowieka. Natomiast prawo nie jest już takie wyrozumiałe i w naszym kraju narkotyki są nielegalne, w związku z czym nie tylko handel, ale też samo posiadanie substancji odurzających może podlegać karze. Więcej o sprawach karnych prowadzonych przez doświadczonego, łódzkiego prawnika, może Pani przeczytać na stronie internetowej: lodz-adwokat.pl/prawo-karne. Wychodzę z założenia, że lepiej, aby prawnik towarzyszył różnym sprawom dotyczącym przestępstw narkotykowych, nie zaś przyjaciele uzależnionych osób. Jeśli chodzi o przestępstwa narkotykowe, należy do nich też na przykład prowadzenie samochodu w stanie odurzenia narkotykami. Za samą jazdę pod wpływem narkotyków, grozi nam nawet pozbawienie wolności do lat dwóch. Natomiast, jeśli podczas tego incydentu zginął człowiek, osoba uzależniona od narkotyków może ponieść bardzo poważne konsekwencje i spędzić kilka lat w zakładzie karnym. W świetle konsekwencji związanych z wypadkiem, samo posiadanie narkotyków na własny użytek wydaje się czynem niegroźnym, niekaranym, mało istotnym. Jednakże, jak to mówią, nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście, iż lepiej zapobiegać, niż rozwiązywać konkretne dylematy prawne, dlatego rozumiem Pani postawę. Jednak gdy sytuacja będzie tego wymagała, mianowicie Pani przyjaciel popełni przestępstwo narkotykowe, lub Pani będzie ofiarą takiego przestępstwa, należy niezwłocznie udać się do kancelarii, w celu uzyskania profesjonalnej porady prawnej.
#2016-10-20 09:24:34 

Kosodrzewina

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Bydgoszcz

Wiek: 29

Ja byłam ofiarą przestępstwa narkotykowego. Nie jestem w stanie pojąć, co musi siedzieć w głowie osoby, która pod wpływem narkotyku wsiada do samochodu, jako kierowca. Kary za spowodowanie wypadku przez osobę odurzoną narkotykami są według mnie zbyt niskie. Wiadomo, że jest to wypadek, a nie zaś umyślne działanie, jednak wychodzę z założenia że wypadek nie zdarzyłby się, jeśli osoba nie wsiadałaby do samochodu w stanie nietrzeźwości. Poszłam do prawnika po poradę prawną i dowiedziałam się, że kodeks karny za ciężki uszczerbek na zdrowiu, przewiduje dla oskarżonego karę od sześciu miesięcy, do ośmiu lat więzienia (art. 177 § 2 kodeksu karnego). To nie jest dużo, w zestawieniu z nieszczęściem i cierpieniem, jakich doświadcza rodzina pokrzywdzonej osoby, oraz sama pokrzywdzona. Aczkolwiek pokornie należy przyjąć to, co nieuchronne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015