Wątek podmiotów powiązanych w cenach transferowych

#2016-12-20 06:26:25 

spiro_spero

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Poznań

Wiek: 39

Jedna rzecz mnie od pewnego czasu nurtuje. Konkretnie chodzi mi o status jaki mają tak zwane podmioty powiązane w temacie cen transakcyjnych. Wiadomo że ustawodawca określa ich pozycję jako dominującą ale jak to dokładnie rozumieć? Gdyby ktoś mógł podsunąć jakieś przejrzyste opracowanie byłoby super.
#2016-12-20 06:49:11 

Rocky

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Kraków

Wiek: 28

To już jest dość zaawansowana wiedza – jak znam życie to mój księgowy nie bardzo by wiedział, co powiedzieć. Wydaje mi się, że najlepiej by było jakby się wypowiedział ktoś z branży albo mający doświadczenie z rozliczeniami tego typu.
#2016-12-20 08:22:20 

Largo

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Płońsk

Wiek: 50

Wiadomo, podstawą są przede wszystkim obowiązujące w Polsce ustawy. Ale może to Ci pomoże: http://www.tpmpoland.pl/ceny-transferowe/podmioty-powiazane. Zdaje się że to dość klarownie i przystępnie wytłumaczone.
#2016-12-20 08:42:42 

Klara

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Radom

Wiek: 32

O widzę znajomy program do obsługi cen transferowych! Tak się składa że był w firmie w której miałam staż niedawno. Pamiętam że ludzie z księgowości bardzo go chwalili że taki funkcjonalny i skuteczny.
#2016-12-20 10:38:34 

Balios

Użytkownik

Posty: 24

Skąd: Zawiercie

Wiek: 19

Ja z zajęć pamiętam, że są ogólnie trzy rodzaje powiązań między podmiotami: organizacyjne, osobowe i chyba finansowe. Wydaje mi się że to jest punkt wyjścia dla całego tematu. Także raczej kwestia rozwinięcia tych pojęć.
#2016-12-20 11:33:11 

KingLeon

Użytkownik

Posty: 34

Skąd: Piła

Wiek: 43

Owszem i właśnie w tym linku jest mowa szerzej o tym. Ogólnie to chyba nie jest aż tak pokręcone jak się na pozór wydaje. Mimo to kariery księgowe jednak nie planuję, wolę swoje zabawki :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015