Kupić maszyny stolarskie używane czy lepiej nowe – jak sądzicie?

#2017-02-26 22:30:59 

Rocky

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Kraków

Wiek: 28

Zastanawiam się jakie wyposażenie do pracowni kupić. I chodzi mi nie o marki ale o stan techniczny. Wiem że wiele firm kupuje wyposażenie używane i o ile wiem wychodzą na tym całkiem dobrze. Pomyślałem że też pójdę w tym kierunku. Jednak mimo wszystko jakieś opinie ze strony innych osób byłyby wskazane.
#2017-02-27 00:08:42 

użyszkodnik

Użytkownik

Posty: 82

Skąd: Warszawa

Wiek: 46

Ciężko powiedzieć, wszystko jest kwestią trafu. Cokolwiek używanego kupisz zawsze jest jakiś margines ryzyka że nie będzie działać jak należy. Z drugiej strony rzeczywiście tak jak piszesz wielu przedsiębiorców tak robi i wszystko jest ok.
#2017-02-27 00:22:18 

little_princes

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Katowice

Wiek: 35

My mieliśmy tak pół na pół – jedna używana obrabiarka szybko się zepsuła i poszła na złom, inna działa bez jednej awarii do dziś. Kwestia szczęścia i stanu konkretnego egzemplarza.
#2017-02-27 01:02:29 

spiro_spero

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Poznań

Wiek: 39

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym: http://www.mtm-maszyny.pl/pl/6-maszyny-uzywane. Bardzo dobra oferta cenowo, jak już kupować maszyny stolarskie używane to właśnie tam. Są naprawdę sprawdzone modele ze świetnymi podzespołami – tylko brać.
#2017-02-27 02:23:52 

Tremendo

Użytkownik

Posty: 25

Skąd: Bielsko-Biała

Wiek: 24

Miałem kiedyś sprzęt tego rodzaju, nie narzekam na nic. Solidny, działał jak należy. Czasami jak sprzedawca jest sensowny to potrafi nawet dać gwarancję choć na rok ale całkiem często dłuższą.
#2017-02-27 03:40:52 

Birma

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Wałbrzych

Wiek: 36

Cieszy mnie że firma MTM Maszyny została wymieniona ponieważ dla mnie jest ona przykładem solidnego dostawcy używanego sprzętu przemysłowego. Składałam tam dwa zamówienia na strugarki i w obu przypadkach wszystko przebiegło bez problemów.
#2017-02-27 06:32:30 

Xerxes

Użytkownik

Posty: 25

Skąd: Gdańsk

Wiek: 22

Zdecydowałem się na nowe maszyny do pracowni i nie żałuję. Ale niewykluczone że z używanych będzie zadowolony. Mnie było stać na nowe i takie kupiłem. Sprzęt z drugiej ręki zawsze jest jakimś rodzajem kompromisu ale często po prostu to finansowa konieczność.
#2017-02-27 08:51:04 

Kosodrzewina

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Bydgoszcz

Wiek: 29

Nigdy nie ma pewności jak sprzęt będzie działał za X lat. Czasami kupiony jako nowy po nawet dłuższym czasie daje się sprzedać za rozsądne pieniądze, dołożyć i kupić nowy. Wiele firm stosuje taki trik długie lata.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015