Zmiany w ustawie o ochronie danych – jakieś omówienie?

#2017-03-30 02:23:34 

dobiafRoono

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Lublin

Wiek: 20

Potrzebuję w tym momencie jakiejś sensownej informacji związanej z tymi zapowiedziami w kwestii zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych. Ponoć są już konkretne przymiarki do nowych przepisów, rząd pracuje nad nowelą. Kojarzycie jakiś tekst gdzie by zebrano do kupy zagadnienie?
#2017-03-30 02:50:07 

Rocky

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Kraków

Wiek: 28

Jakoś w lutym było spotkanie w ministerstwie na ten temat, byli dziennikarze ale w mediach tak ogólnie raczej cisza. Pewnie za mało medialna sprawa żeby ją omawiać jakoś szerzej.
#2017-03-30 05:19:02 

Riksza

Użytkownik

Posty: 67

Skąd: Ińsko

Wiek: 28

Z tego co mi wiadomo to te zmiany przynajmniej w jakiejś części wynikają z nowych przepisów unijnych ale przyznam że nie śledzę tego jakoś z uwagą. Choć z racji tego co robię zawodowo średnio mi się uśmiecha kolejna zmiana w ustawie.
#2017-03-30 07:14:02 

użyszkodnik

Użytkownik

Posty: 82

Skąd: Warszawa

Wiek: 46

W tym artykule dobrze wypunktowano wszystko - https://odoserwis.pl/a/1095/nowa-ustawa-dotyczaca-ochrony-danych-osobowych-nie-bedzie-ustawa-o-ochronie-danych-osobowych. Sprawa jest ciekawa, w takiej sprawie jak ochrona danych osobowych ustawa powinna być jednoznaczna i konkretna. Teraz nie zawsze taka jest, może się zmieni na lepsze co w sumie dla biznesu byłoby też korzystne.
#2017-03-30 08:42:12 

Klara

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Radom

Wiek: 32

Jak nasi prawotwórcy się biorą za tematy to ja jestem sceptyczna jak chodzi o jakość tej nowej ustawy – no ale zobaczymy. Byle nie zepsuli tego co już w tym momencie dobrze funkcjonuje, bo będą problemy.
#2017-03-30 09:37:45 

blondi

Użytkownik

Posty: 13

Skąd: Sopot

Wiek: 33

Jedna z ważniejszych spraw to likwidacja dwóch instancji w postępowaniach przed GIODO. I to jest według mnie dobry ruch, zawsze to mniej formalności i nie trzeba czekać Bóg wie ile na rozstrzygnięcie. Zobaczymy jak zresztą rzeczy.
#2017-03-30 11:26:38 

blondi

Użytkownik

Posty: 13

Skąd: Sopot

Wiek: 33

Dobre jest to że nad nowelą pracują w Ministerstwie Cyfryzacji. Jednak tam są ludzie ogarnięci i z doświadczeniem w obszarze przepływu danych, dużo gorzej by było gdyby nad tym dumali ludzie z MSW.
#2017-03-30 13:04:06 

Xerxes

Użytkownik

Posty: 25

Skąd: Gdańsk

Wiek: 22

Jasne że lepiej że robi to MC choć na pewno są konsultacje międzyresortowe i raczej na bank MSW będzie miało swoje uwagi i wnioski. Co z nich wyniknie – czas pokaże ale nie wygląda to najgorzej.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015