Stosowanie metody Montessori w przedszkolu poznańskim – czy warto?

#2017-09-04 22:17:42 

Kasia

Użytkownik

Słuchajcie, ostatnio sporo dobrego słyszałam o tej metodzie wychowania małych dzieci i ponoć są przedszkola w Poznaniu, które coś takiego faktycznie stosują. Jest tutaj może ktoś kto posłał swoje dziecko do takiego przedszkola i może coś więcej opowiedzieć na ten temat? Poważnie zastanawiam się nad tym właśnie wyborem i sama nie wiem czy warto czy nie?
#2017-09-04 22:45:25 

użyszkodnik

Użytkownik

Generalnie metoda ma bardzo dobrą ideę, czyli pozostawienie rozwoju dziecka w jego własnych rękach. Rzeczywistość jednak sprawia, że i tak musi być jakaś kontrola opiekuna i to właśnie od tego opiekuna zależy baaardzo dużo. Metoda jest super, tylko musisz znaleźć porządne przedszkole, które poważnie podchodzi do tematu. Inaczej nic z tego.
#2017-09-05 00:10:56 

Birma

Użytkownik

Bardzo dobre rozwiązanie i żałuję, że nie wiedziałam o nim jak posyłałam swoje dziecko do przedszkola. Synek koleżanki chodził i bardzo sobie chwaliła. Dzieci świetnie się bawiły na tych zajęciach i miały dużą swobodę w tym co robiły, nie były jakoś tam specjalnie blokowane. Teraz synek poszedł do szkoły i ponoć widać, że jest lepiej przygotowany do nauki niż rówieśnicy.
#2017-09-05 01:48:40 

Kasia

Użytkownik

No właśnie dokładnie takie rzeczy czytałam w sieci. A nie wiecie może jakie przedszkole tego typu jest godne polecenia? Oczywiście w Poznaniu.
#2017-09-05 04:38:23 

little_princes

Użytkownik

O samej metodzie moja droga możesz się dowiedzieć wszystkiego tutaj http://latawce-dmuchawce.pl/metody/ i generalnie polecam stronę przejrzeć bardziej szczegółowo, gdyż jest to oferta właśnie placówki przedszkolnej. Stosują metodę Montessori w Poznaniu w przedszkolu i robią to bardzo profesjonalnie. Dzieci są pod opieką doświadczonych ludzi, mają dużo swobody, ogromny ogród do zabawy i do obcowania z przyrodą i ceny przedszkola są przystępne.
#2017-09-05 05:17:32 

Kasia

Użytkownik

Kurczę, tak blisko mnie ;) Muszę się koniecznie tam przejechać i zobaczyć na własne oczy jak to dokładnie wygląda.
#2017-09-05 07:59:57 

little_princes

Użytkownik

Sprawdź bo miejsce godne uwagi, moje dzieci zawsze wracały uśmiechnięte od ucha do ucha każdego dnia z przedszkola, a i prowadząc je tam co rano potem mnie ręce bolały tak ciągnęły ;)
#2017-09-05 10:08:04 

Largo

Użytkownik

Szkoda, że takich metod nie stosuje się później w szkołach, przydałoby się.
#2017-09-05 10:25:54 

Birma

Użytkownik

Szkoła musi iść własną podstawą programową, nie ma za bardzo czasu i miejsca na wprowadzanie takich metod aczkolwiek zgadzam się, wielka szkoda.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015