Prawnik, radca prawny czy adwokat?

#2017-10-12 22:53:55 

użyszkodnik

Użytkownik

Piszę artykuł związany ze sprawami jak w temacie i chciał bym się dowiedzieć czym różnią się powyższe tytuły. Jest ktoś w stanie mi to w miarę prosto i zwięźle opisać? Nie za bardzo rozumiem jakie są różnice.
#2017-10-13 00:34:09 

spiro_spero

Użytkownik

Mi się zawsze wydało że to jest jedno i to samo i używałem naprzemiennie tych nazw. Wydaje mi się że jeżeli miał bym to kategoryzować to prawnik jest chyba najwyższy stopniem.
#2017-10-13 03:01:30 

Birma

Użytkownik

Każda z tych osób o których pisze musi mieć ukończone wykształcenie prawnicze. Prawnik, najniższy stopień zawodowy, nie podlega żadnym nadzorom ale także nie może uczestniczyć w sprawach które wymagają przymusu adwokacko-radcowskiego. Radca prawny podlega regulacją ze strony ustawy o radcach prawnych i różni się od adwokata, najwyższego stopnia, tym że może tak jak on udzielać porad, sporządzać opinie ale nie może reprezentować oskarżonego w sprawach karnych.
#2017-10-13 04:08:57 

użyszkodnik

Użytkownik

Niby dużo powiedziane ale i tak nie wiele z tego rozumiem. Nie da się tego jakoś prościej opisać? Wiem że temat jest bardzo rozbudowany i nie da się tego powiedzieć w dwóch słowach ale język prawny nie jest czymś czym posługuję się na co dzień więc ciężko to zrozumieć.
#2017-10-13 04:55:01 

little_princes

Użytkownik

Często ludzie stają przed takim wyborem. Prawnik, radca prawny czy adwokat? Wszystko zależy od tego do jakiej sprawy taka osoba jest potrzebna. Możesz poszerzyć sobie wiedzę, dzięki ekturze artykułu na stronie https://www.adwokat-radel.pl/prawnik-radca-prawny-czy-adwokat. Jest to dość ładnie opisane i można z tego wywnioskować kto ma jakie uprawnienia. Łatwiej chyba nie da się już tego opisać.
#2017-10-13 05:17:59 

Xerxes

Użytkownik

Największa różnica jest między prawnikiem a dwoma pozostałymi tytułami. Radca prawny i adwokat mają bardzo zbliżone kompetencje ale tak jak koleżanka wyżej napisała, radca nie może reprezentować oskarżonego w sprawach karnych. Bardziej skupiłbym się na samej różnicy między prawnikiem a adwokatem.
#2017-10-13 08:04:34 

użyszkodnik

Użytkownik

Trochę poczytałem w internecie i już w miarę wiem o co chodzi tylko teraz pozostaje problem przelania tego na papier w takiej formie żeby ktoś kto pierwszy raz będzie to czytał wiedział o co dokładnie chodzi.
#2017-10-13 08:33:16 

Kosodrzewina

Użytkownik

Akurat na stronie adwokat-radel.pl jest szereg informacji wyjaśniających różne pytania z zakresu prawa. Jest to o tyle fajnie opisane że dla zwykłego człowieka który w temacie prawa nie ma bladego pojęcia jest to zrozumiałe i łatwe do przyswojenia.
#2017-10-13 11:11:12 

użyszkodnik

Użytkownik

Na pewno będę się wspierał informacjami z tej strony bo faktycznie w miarę fajnie jest to wszystko opisane. Spróbuję sam swoimi słowami przełożyć to na ludzki język. Może coś z tego będzie ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015